Program

Seq Time Pit Event NextEvent Spec
1 06:30 Final Women U20 (Junior) 10km Walk
2 08:00 Heat 1 of 4 Women U18 (Youth) 400m (Semi Final=45)
2 08:00 Heat 2 of 4 Women U18 (Youth) 400m (Semi Final=45)
2 08:00 Heat 3 of 4 Women U18 (Youth) 400m (Semi Final=45)
2 08:00 Heat 4 of 4 Women U18 (Youth) 400m (Semi Final=45)
3 08:10 Heat 1 of 3 Men U18 (Youth) 400m (Final=72)
3 08:10 Heat 2 of 3 Men U18 (Youth) 400m (Final=72)
3 08:10 Heat 3 of 3 Men U18 (Youth) 400m (Final=72)
4 08:30 Heat 1 of 3 Women U20 (Junior) 400m (Final=73)
4 08:30 Heat 2 of 3 Women U20 (Junior) 400m (Final=73)
4 08:30 Heat 3 of 3 Women U20 (Junior) 400m (Final=73)
5 08:30 Round 1 of 2 Men U20 (Junior) LongJump (Final=46)
7 08:30 Final Women U18 (Youth) HighJump
8 08:30 Final Men U20 (Junior) Discus
11 08:40 Heat 1 of 4 Men U20 (Junior) 400m (Semi Final=45)
11 08:40 Heat 2 of 4 Men U20 (Junior) 400m (Semi Final=45)
11 08:40 Heat 3 of 4 Men U20 (Junior) 400m (Semi Final=45)
11 08:40 Heat 4 of 4 Men U20 (Junior) 400m (Semi Final=45)
12 09:10 Final Women U18 (Youth) 2000m SteepleChase
13 09:25 Final Men U18 (Youth) 2000m SteepleChase
15 09:45 Heat 1 of 4 Women U18 (Youth) 100m (Semi Final=49)
15 09:45 Heat 2 of 4 Women U18 (Youth) 100m (Semi Final=49)
15 09:45 Heat 3 of 4 Women U18 (Youth) 100m (Semi Final=49)
15 09:45 Heat 4 of 4 Women U18 (Youth) 100m (Semi Final=49)
16 09:45 Round 2 of 2 Men U20 (Junior) LongJump (Final=46)
19 10:00 Final Women U18 (Youth) Discus
20 10:10 Heat 1 of 6 Men U18 (Youth) 100m (Semi Final=50)
20 10:10 Heat 2 of 6 Men U18 (Youth) 100m (Semi Final=50)
20 10:10 Heat 3 of 6 Men U18 (Youth) 100m (Semi Final=50)
20 10:10 Heat 4 of 6 Men U18 (Youth) 100m (Semi Final=50)
20 10:10 Heat 5 of 6 Men U18 (Youth) 100m (Semi Final=50)
20 10:10 Heat 6 of 6 Men U18 (Youth) 100m (Semi Final=50)
21 10:30 Round 1 of 2 Men U18 (Youth) Shotput (Final=59)
22 10:35 Heat 1 of 3 Women U20 (Junior) 100m (Final=69)
22 10:35 Heat 2 of 3 Women U20 (Junior) 100m (Final=69)
22 10:35 Heat 3 of 3 Women U20 (Junior) 100m (Final=69)
23 10:50 Heat 1 of 7 Men U20 (Junior) 100m (Semi Final=53)
23 10:50 Heat 2 of 7 Men U20 (Junior) 100m (Semi Final=53)
23 10:50 Heat 3 of 7 Men U20 (Junior) 100m (Semi Final=53)
23 10:50 Heat 4 of 7 Men U20 (Junior) 100m (Semi Final=53)
23 10:50 Heat 5 of 7 Men U20 (Junior) 100m (Semi Final=53)
23 10:50 Heat 6 of 7 Men U20 (Junior) 100m (Semi Final=53)
23 10:50 Heat 7 of 7 Men U20 (Junior) 100m (Semi Final=53)
24 11:00 Final Men U18 (Youth) HighJump
25 11:00 Round 1 of 2 Women U18 (Youth) LongJump (Final=57)
28 11:25 Heat 1 of 2 Women U18 (Youth) 1500m (Final=75)
28 11:25 Heat 2 of 2 Women U18 (Youth) 1500m (Final=75)
29 11:30 Round 2 of 2 Men U18 (Youth) Shotput (Final=59)
30 11:30 Final Men U18 (Youth) Hammer
31 11:45 Heat 1 of 2 Men U18 (Youth) 1500m (Final=76)
31 11:45 Heat 2 of 2 Men U18 (Youth) 1500m (Final=76)
33 12:15 Round 2 of 2 Women U18 (Youth) LongJump (Final=57)
36 12:25 Heat 1 of 2 Men U20 (Junior) 1500m (Final=78)
36 12:25 Heat 2 of 2 Men U20 (Junior) 1500m (Final=78)
37 12:50 Heat 1 of 2 Women U18 (Youth) 100m Hurdles (Final=60)
37 12:50 Heat 2 of 2 Women U18 (Youth) 100m Hurdles (Final=60)
38 13:00 Final Women U20 (Junior) Hammer
39 13:05 Heat 1 of 2 Women U20 (Junior) 100m Hurdles (Final=61)
39 13:05 Heat 2 of 2 Women U20 (Junior) 100m Hurdles (Final=61)
40 13:25 Heat 1 of 2 Men U18 (Youth) 110m Hurdles (Final=62)
40 13:25 Heat 2 of 2 Men U18 (Youth) 110m Hurdles (Final=62)
41 13:30 Final Women U18 (Youth) Polevault
42 13:40 Heat 1 of 3 Men U20 (Junior) 110m Hurdles (Final=63)
42 13:40 Heat 2 of 3 Men U20 (Junior) 110m Hurdles (Final=63)
42 13:40 Heat 3 of 3 Men U20 (Junior) 110m Hurdles (Final=63)
43 14:00 Final Women U20 (Junior) 5000m
45 15:00 Semi Final 1 of 2 Women U18 (Youth) 400m (Final=71)
45 14:50 Semi Final 1 of 2 Men U20 (Junior) 400m (Final=74)
45 15:00 Semi Final 2 of 2 Women U18 (Youth) 400m (Final=71)
45 14:50 Semi Final 2 of 2 Men U20 (Junior) 400m (Final=74)
46 15:00 Final Men U20 (Junior) LongJump
47 15:00 Final Women U20 (Junior) TripleJump
48 15:00 Final Women U20 (Junior) Polevault
49 15:10 Semi Final 1 of 2 Women U18 (Youth) 100m (Final=67)
49 15:10 Semi Final 2 of 2 Women U18 (Youth) 100m (Final=67)
50 15:25 Semi Final 1 of 3 Men U18 (Youth) 100m (Final=68)
50 15:25 Semi Final 2 of 3 Men U18 (Youth) 100m (Final=68)
50 15:25 Semi Final 3 of 3 Men U18 (Youth) 100m (Final=68)
51 15:30 Final Women U20 (Junior) Shotput
53 15:55 Semi Final 1 of 3 Men U20 (Junior) 100m (Final=70)
53 15:55 Semi Final 2 of 3 Men U20 (Junior) 100m (Final=70)
53 15:55 Semi Final 3 of 3 Men U20 (Junior) 100m (Final=70)
54 16:15 Final Men U20 (Junior) 5000m
55 16:30 Final Women U18 (Youth) Javelin
56 16:45 Final Women U18 (Youth) 5km Walk
57 17:00 Final Women U18 (Youth) LongJump
58 17:00 Final Men U18 (Youth) TripleJump
59 17:00 Final Men U18 (Youth) Shotput
60 17:30 Final Women U18 (Youth) 100m Hurdles
61 17:40 Final Women U20 (Junior) 100m Hurdles
62 17:50 Final Men U18 (Youth) 110m Hurdles
63 18:00 Final Men U20 (Junior) 110m Hurdles
64 18:00 Final Men U20 (Junior) Javelin
65 18:10 Final Women U20 (Junior) 3000m SteepleChase
66 18:30 Final Men U20 (Junior) 3000m SteepleChase
67 18:55 Final Women U18 (Youth) 100m
68 19:00 Final Men U18 (Youth) 100m
69 19:05 Final Women U20 (Junior) 100m
70 19:10 Final Men U20 (Junior) 100m
71 19:20 Final Women U18 (Youth) 400m
72 19:25 Final Men U18 (Youth) 400m
73 19:35 Final Women U20 (Junior) 400m
74 19:35 Final Men U20 (Junior) 400m
75 19:55 Final Women U18 (Youth) 1500m
76 20:05 Final Men U18 (Youth) 1500m
77 20:15 Final Women U20 (Junior) 1500m
78 20:25 Final Men U20 (Junior) 1500m