Startlist

1 07:00 Final Men U18 (Youth) 10km Walk
Lane Number Athlete Team
1 121 XABAKASHE Tsepho BOLAND ATHLETICS
2 118 WALTERS Tiaano BOLAND ATHLETICS
3 889 VAN ROOYEN Keano WESTERN PROVINCE
4 358 MNYAMANE Bheki ATHLETICS GAUTENG NORTH
5 171 VAN AARDE Petrus ATHLETICS CENTRAL NORTH WEST
6 769 GUMEDE Siyanda KWA-ZULU NATAL ATHLETICS
7 656 MOKOENA Thuto CENTRAL GAUTENG ATHLETICS
8 636 LEGOALE Koketso CENTRAL GAUTENG ATHLETICS
9 906 MAJIET Nashville WESTERN PROVINCE INDIVIDUALS
10 903 GERTZE Ethan WESTERN PROVINCE INDIVIDUALS
11 657 MOKOENA Jonas CENTRAL GAUTENG ATHLETICS
12 500 AWERIES Durando ATHLETICS SOUTH WESTERN DISTRICTS
13 367 NDLAZI Nhlanhla ATHLETICS GAUTENG NORTH
14 668 NYIVANA Alex CENTRAL GAUTENG ATHLETICS

4 08:00 Round 1 of 1 Men U18 (Youth) TripleJump
Lane Number Athlete Team
1 564 KAHLA Buhlebenkos BORDER ATHLETICS
2 679 SELEBI Michael CENTRAL GAUTENG ATHLETICS
3 872 HOLTSHAUSEN Tristan WESTERN PROVINCE
4 555 PIETERSE Eric ATHLETICS VAAL TRIANGLE
5 460 SIGUDU Sihle ATHLETICS MPUMALANGA
6 87 MAY Francesco BOLAND ATHLETICS
7 64 CHARLIES Elgin BOLAND ATHLETICS
8 390 TEMBANI Azola ATHLETICS GAUTENG NORTH
9 383 SHOBA Sanele ATHLETICS GAUTENG NORTH
10 674 RANTAO Oratile CENTRAL GAUTENG ATHLETICS
11 793 XULU Siyabulela KWA-ZULU NATAL ATHLETICS
12 442 MONDLANE Junior ATHLETICS MPUMALANGA
13 692 ZEID Gabriel CENTRAL GAUTENG ATHLETICS
14 453 NKUNA Thapelo ATHLETICS MPUMALANGA
15 877 MARAIS Ethan WESTERN PROVINCE
16 553 OLIVIER WelrÈ ATHLETICS VAAL TRIANGLE

5 08:30 Final Men U20 (Junior) 10000m
Lane Number Athlete Team
1 867 FLINK Carlo WESTERN PROVINCE
2 93 OERSON Gavin BOLAND ATHLETICS
3 110 STANDFLIET Mark BOLAND ATHLETICS
4 773 KHAMBULE Thulisang KWA-ZULU NATAL ATHLETICS
5 781 MATHE Mzwandile KWA-ZULU NATAL ATHLETICS
6 642 MALEPE Evans CENTRAL GAUTENG ATHLETICS
7 789 SEITEI Donald KWA-ZULU NATAL ATHLETICS
8 681 SESEDI Andries CENTRAL GAUTENG ATHLETICS
9 885 SPONDO Fernando WESTERN PROVINCE
10 151 BULWANE Moses ATHLETICS CENTRAL NORTH WEST
11 623 CHABANGU Thabo CENTRAL GAUTENG ATHLETICS
12 533 NOSE Cwenga ATHLETICS TRANSKEI

6 09:00 Final Women U18 (Youth) Polevault
Lane Number Athlete Team
1 494 MINNIE Lize-ann ATHLETICS SOUTH WESTERN DISTRICTS
2 851 SWANEPOEL Jana WESTERN PROVINCE
3 545 JONKER June ATHLETICS VAAL TRIANGLE
4 190 PIENAAR Elaine ATHLETICS FREESTATE
5 497 REINSTORF Mire ATHLETICS SOUTH WESTERN DISTRICTS
6 177 DE BEER Lenike ATHLETICS FREESTATE
7 47 TALLIE Tonet BOLAND ATHLETICS

8 09:15 Heat 1 of 2 Women U18 (Youth) 800m
Lane Number Athlete Team
1 700 CROUS Britney EASTERN PROVINCE ATHLETICS
2 517 HOBOLOSHE Aviwe ATHLETICS TRANSKEI
3 306 VISSER Michelle ATHLETICS GAUTENG NORTH
4 295 SWART Charne ATHLETICS GAUTENG NORTH
5 286 SEHLABI Hlokonelo ATHLETICS GAUTENG NORTH
6 249 DU PLESSIS Chanell ATHLETICS GAUTENG NORTH
7 232 AUCAMP Johne ATHLETICS GAUTENG NORTH
8 487 CONRADIE Elne ATHLETICS SOUTH WESTERN DISTRICTS

8 09:15 Heat 2 of 2 Women U18 (Youth) 800m
Lane Number Athlete Team
2 824 VISSER Sanmarie NORTH WESTERN CAPE ATHLETICS
3 574 BOTHA Shannon CENTRAL GAUTENG ATHLETICS
4 238 BOTHA Kayla ATHLETICS GAUTENG NORTH
5 55 VILJOEN Anneken BOLAND ATHLETICS
6 620 WITJENBURG Sandra CENTRAL GAUTENG ATHLETICS
7 607 SNYMAN Deneke CENTRAL GAUTENG ATHLETICS
8 421 SEHOHLE Zanele ATHLETICS MPUMALANGA

9 09:30 Round 1 of 1 Women U18 (Youth) Discus 1kg
Lane Number Athlete Team
1 721 WARNER Monique EASTERN PROVINCE ATHLETICS
2 824 VISSER Sanmarie NORTH WESTERN CAPE ATHLETICS
3 581 GELDENHYS Ruzel CENTRAL GAUTENG ATHLETICS
4 425 WILSENACH Lydia ATHLETICS MPUMALANGA
5 424 VISAGIE Saskia ATHLETICS MPUMALANGA
6 698 BROWN Colleen EASTERN PROVINCE ATHLETICS
7 57 VON WIELLIGH Inge BOLAND ATHLETICS
8 272 MALAN Lienneke ATHLETICS GAUTENG NORTH
9 196 VAN HEERDEN Marzanne ATHLETICS FREESTATE
10 582 GLOBLER Christelle CENTRAL GAUTENG ATHLETICS
11 797 NIEMANN Danel LIMPOPO ATHLETICS
12 33 OOSTHUIZEN Janke BOLAND ATHLETICS
13 922 VAN DER LINDE Rinelda LIMPOPO ATHLETICS
14 467 MOSTERT Desere ATHLETICS NORTH WEST NORTH
15 12 ELS Teneal BOLAND ATHLETICS
16 468 RAATHS Marguerite ATHLETICS NORTH WEST NORTH
17 470 SCHULENBURG Elcheri ATHLETICS NORTH WEST NORTH
18 281 PONT Illandre ATHLETICS GAUTENG NORTH
19 255 IMMELMAN Lindie ATHLETICS GAUTENG NORTH
20 178 DE KLERK Miné ATHLETICS FREESTATE
21 604 ROETS Dane CENTRAL GAUTENG ATHLETICS
22 538 DE NECKER Juanita ATHLETICS VAAL TRIANGLE
23 256 JANSE VAN RENSBURG Belinda ATHLETICS GAUTENG NORTH
24 297 UMBERTI Bodine ATHLETICS GAUTENG NORTH

11 09:30 Heat 1 of 3 Men U18 (Youth) 800m
Lane Number Athlete Team
1 693 ZWANE Banele CENTRAL GAUTENG ATHLETICS
2 640 MABASO Kamogelo CENTRAL GAUTENG ATHLETICS
3 871 HENDRICKS Manedo WESTERN PROVINCE
4 771 HADEBE Khethelo KWA-ZULU NATAL ATHLETICS
5 349 MAHLANGU (T61) Nthando ATHLETICS GAUTENG NORTH
6 627 DINGILE Happy CENTRAL GAUTENG ATHLETICS
7 743 VERWEY Valentino EASTERN PROVINCE ATHLETICS
8 483 SELEMELA Oratile ATHLETICS NORTH WEST NORTH

11 09:30 Heat 2 of 3 Men U18 (Youth) 800m
Lane Number Athlete Team
1 902 FARO Duvan WESTERN PROVINCE INDIVIDUALS
2 747 BADENHORST Hendrik GRIQUALAND WEST ATHLETICS
3 859 BLAAUW Rochen WESTERN PROVINCE
4 790 SOKHELA Zola KWA-ZULU NATAL ATHLETICS
5 323 DU PLESSIS Edmund ATHLETICS GAUTENG NORTH
6 79 JANTJIES Gawain BOLAND ATHLETICS
7 783 MOKONE Thabang KWA-ZULU NATAL ATHLETICS
8 481 MOTLOBA Kamogelo ATHLETICS NORTH WEST NORTH

11 09:30 Heat 3 of 3 Men U18 (Youth) 800m
Lane Number Athlete Team
2 312 BLIGNAUT Juvan ATHLETICS GAUTENG NORTH
3 210 MBOXWANA Gift ATHLETICS FREESTATE
4 315 CHOBA Abednico ATHLETICS GAUTENG NORTH
5 348 MADONSELA Karabo ATHLETICS GAUTENG NORTH
6 639 LEDUMA Kagiso CENTRAL GAUTENG ATHLETICS
7 728 DOMINGO Keanu EASTERN PROVINCE ATHLETICS
8 103 RAUTENBACH Aldo BOLAND ATHLETICS

12 09:45 Round 1 of 1 Men U20 (Junior) HighJump
Lane Number Athlete Team
1 727 CROUS Jason EASTERN PROVINCE ATHLETICS
2 501 MORGAN Blake ATHLETICS SOUTH WESTERN DISTRICTS
3 375 PLATT Keenan ATHLETICS GAUTENG NORTH
4 655 MOGODIRI Omphile CENTRAL GAUTENG ATHLETICS
5 60 BASSICK Emelio BOLAND ATHLETICS
6 208 MAKHUMELA Thabelo ATHLETICS FREESTATE
7 637 LOTTERING Mauritz CENTRAL GAUTENG ATHLETICS
8 105 ROGERS Jamie BOLAND ATHLETICS
9 502 FEBRUARY Reevin ATHLETICS SOUTH WESTERN DISTRICTS
10 328 FOURIE Enrique ATHLETICS GAUTENG NORTH
11 352 MASHISHI Katlego ATHLETICS GAUTENG NORTH
12 791 VALLY Usaamah KWA-ZULU NATAL ATHLETICS
13 382 SHABANGU Matome ATHLETICS GAUTENG NORTH
14 441 METTLER Wilbur ATHLETICS MPUMALANGA
15 630 GAYISA Maswangayi CENTRAL GAUTENG ATHLETICS
16 99 PLAAITJIES Cullen BOLAND ATHLETICS
17 100 POOLE Breyton BOLAND ATHLETICS

14 10:00 Heat 1 of 3 Men U20 (Junior) 800m
Lane Number Athlete Team
1 173 VAN WYK Carlin ATHLETICS CENTRAL NORTH WEST
2 567 MKETO Emihle BORDER ATHLETICS
3 426 BOERS Jaytee ATHLETICS MPUMALANGA
4 663 NDIMANDE Ntuthuko CENTRAL GAUTENG ATHLETICS
5 366 MWAGU Tshegofatso ATHLETICS GAUTENG NORTH
6 340 KHOZA Amos ATHLETICS GAUTENG NORTH
7 72 DUIKER Conwil BOLAND ATHLETICS
8 890 VORSTER Morgan WESTERN PROVINCE
9 732 JALI Ibanathi EASTERN PROVINCE ATHLETICS
10 652 MCABELO Prince CENTRAL GAUTENG ATHLETICS

14 10:00 Heat 2 of 3 Men U20 (Junior) 800m
Lane Number Athlete Team
1 162 KRUGER Abrie ATHLETICS CENTRAL NORTH WEST
2 457 SELEPE Thabang ATHLETICS MPUMALANGA
3 633 JONKER Gert CENTRAL GAUTENG ATHLETICS
4 167 REITZMA Reinard ATHLETICS CENTRAL NORTH WEST
5 683 SILWANE Lucas CENTRAL GAUTENG ATHLETICS
6 313 BLIGNAUT Martin ATHLETICS GAUTENG NORTH
7 214 NDLOVU Nhloso ATHLETICS FREESTATE
8 784 MOLUTSI Mohlouwa Koos KWA-ZULU NATAL ATHLETICS
9 511 MATIKINCA Ludwe ATHLETICS SOUTH WESTERN DISTRICTS
10 901 DURIER Ryan WESTERN PROVINCE INDIVIDUALS

14 10:00 Heat 3 of 3 Men U20 (Junior) 800m
Lane Number Athlete Team
1 159 KERILENG Gomolemo ATHLETICS CENTRAL NORTH WEST
2 527 MDALA Thapelo ATHLETICS TRANSKEI
3 362 MOLOTSI Omphile ATHLETICS GAUTENG NORTH
4 389 SWART Christopher ATHLETICS GAUTENG NORTH
5 370 NHLAPO Sibusiso ATHLETICS GAUTENG NORTH
6 326 FAKUDE Donell ATHLETICS GAUTENG NORTH
7 766 DE SCALLY Nicholas KWA-ZULU NATAL ATHLETICS
8 219 SHAI Retshedisitswe ATHLETICS FREESTATE
9 817 WILLEMSE Tewis LIMPOPO ATHLETICS
10 899 CARDOZA Brendon WESTERN PROVINCE INDIVIDUALS

15 10:15 Heat 1 of 4 Women U18 (Youth) 100m
Lane Number Athlete Team
2 609 STOLZ Jenna CENTRAL GAUTENG ATHLETICS
3 535 BOTHA Jane ATHLETICS VAAL TRIANGLE
4 415 NEL Rhode ATHLETICS MPUMALANGA
5 273 MALINGA Nosipho ATHLETICS GAUTENG NORTH
6 469 ROTHMAN Amiel ATHLETICS NORTH WEST NORTH
7 17 ISAACS Catlin BOLAND ATHLETICS
8 58 WILLIAMS Merlyn-lee BOLAND ATHLETICS

15 10:15 Heat 2 of 4 Women U18 (Youth) 100m
Lane Number Athlete Team
2 830 DU PLESSIS Stefani WESTERN PROVINCE
3 268 MABUSA Andile ATHLETICS GAUTENG NORTH
4 182 FOURIE Annemé ATHLETICS FREESTATE
5 418 PIETERS Neo-leigh ATHLETICS MPUMALANGA
6 144 VAN STADEN Miandi ATHLETICS CENTRAL NORTH WEST
7 546 MLANGENI Langelihle ATHLETICS VAAL TRIANGLE
8 230 CRONJE Tashlene ATHLETICS FREESTATE INDIVIDUALS

15 10:15 Heat 3 of 4 Women U18 (Youth) 100m
Lane Number Athlete Team
2 403 MOTAUNG Seithati ATHLETICS GAUTENG NORTH INDIVIDUAL
3 283 RAMUKHUBATHI Rudzani ATHLETICS GAUTENG NORTH
4 794 BROWN Chinique LIMPOPO ATHLETICS
5 408 HAMBIDGE Genevieve ATHLETICS MPUMALANGA
6 259 JONKER Mariska ATHLETICS GAUTENG NORTH
7 746 FOUCHE Jinesse GRIQUALAND WEST ATHLETICS
8 839 JOSHUA Melanie WESTERN PROVINCE

15 10:15 Heat 4 of 4 Women U18 (Youth) 100m
Lane Number Athlete Team
3 411 MAKOLA Refilwe ATHLETICS MPUMALANGA
4 302 VAN WYK Odette ATHLETICS GAUTENG NORTH
5 250 EILERD Charlize ATHLETICS GAUTENG NORTH
6 577 DE WET Simone CENTRAL GAUTENG ATHLETICS
7 695 HLABOLWA Karabo CENTRAL GAUTENG ATHLETICS INDIVIDU
8 834 HILL Lawon WESTERN PROVINCE

17 10:35 Heat 1 of 5 Men U18 (Youth) 100m
Lane Number Athlete Team
1 347 MABUNDA Mbhoni ATHLETICS GAUTENG NORTH
2 787 NKOSI Wandile KWA-ZULU NATAL ATHLETICS
3 332 GRAY Samuel ATHLETICS GAUTENG NORTH
4 451 NKAMBULE Kwanele ATHLETICS MPUMALANGA
5 442 MONDLANE Junior ATHLETICS MPUMALANGA
6 199 CLOETE Keenan ATHLETICS FREESTATE
7 59 AFRICA Jared James BOLAND ATHLETICS
8 119 WHITE Ethan BOLAND ATHLETICS

17 10:35 Heat 2 of 5 Men U18 (Youth) 100m
Lane Number Athlete Team
1 687 TLHAPI Olebogeng CENTRAL GAUTENG ATHLETICS
2 786 NDLOVU Ndabezinhle KWA-ZULU NATAL ATHLETICS
3 212 MOLEYANE Lucky ATHLETICS FREESTATE
4 454 POTGIETER Louwrens ATHLETICS MPUMALANGA
5 447 NDLOVU Vuyu ATHLETICS MPUMALANGA
6 662 MVUYO Moss CENTRAL GAUTENG ATHLETICS
7 503 FORTUIN Matheus ATHLETICS SOUTH WESTERN DISTRICTS
8 63 BURGER Reece BOLAND ATHLETICS

17 10:35 Heat 3 of 5 Men U18 (Youth) 100m
Lane Number Athlete Team
2 723 BARNARD Mondray EASTERN PROVINCE ATHLETICS
3 513 MICHAELS Caston ATHLETICS SOUTH WESTERN DISTRICTS
4 504 GALANT Cohan ATHLETICS SOUTH WESTERN DISTRICTS
5 803 JEWASKIEWITZ Zanru LIMPOPO ATHLETICS
6 482 MOTSWAISO Orapeleng ATHLETICS NORTH WEST NORTH
7 815 VOSLOO Jacobus LIMPOPO ATHLETICS
8 91 MOSTERT Hugo BOLAND ATHLETICS

17 10:35 Heat 4 of 5 Men U18 (Youth) 100m
Lane Number Athlete Team
1 404 VENTER Jaco ATHLETICS GAUTENG NORTH INDIVIDUAL
2 221 TSHOKODIBANE Tsholofelo ATHLETICS FREESTATE
3 477 MATAU Dario ATHLETICS NORTH WEST NORTH
4 376 POTGIETER Eckhardt ATHLETICS GAUTENG NORTH
5 334 HLOHLO Thabang ATHLETICS GAUTENG NORTH
6 874 JOSIAS Jesse WESTERN PROVINCE
7 96 PIETERSEN Celino BOLAND ATHLETICS
8 94 OLIFANT Bradley BOLAND ATHLETICS

17 10:35 Heat 5 of 5 Men U18 (Youth) 100m
Lane Number Athlete Team
1 909 ROSE Jody WESTERN PROVINCE INDIVIDUALS
2 777 MAKHANYA Ntsikelelo KWA-ZULU NATAL ATHLETICS
3 78 JACOBS Zandre BOLAND ATHLETICS
4 476 JORDAAN Dylan ATHLETICS NORTH WEST NORTH
5 456 RICHARDSON Benji ATHLETICS MPUMALANGA
6 805 MENZIES Keegan LIMPOPO ATHLETICS
7 893 ZINN Kyle WESTERN PROVINCE
8 675 REBOTILE Mohale CENTRAL GAUTENG ATHLETICS

18 11:00 Heat 1 of 4 Women U20 (Junior) 100m
Lane Number Athlete Team
3 761 MATHONSI Akhona KWA-ZULU NATAL ATHLETICS
4 264 LEGODI Karabo ATHLETICS GAUTENG NORTH
5 795 DE JAGER Marcelle LIMPOPO ATHLETICS
6 276 MOFOMME Michelle ATHLETICS GAUTENG NORTH
7 595 MOLOI Segopotso CENTRAL GAUTENG ATHLETICS
8 263 KUBEKA Phindile ATHLETICS GAUTENG NORTH

18 11:00 Heat 2 of 4 Women U20 (Junior) 100m
Lane Number Athlete Team
3 132 JEWASKIEWITZ Zenobea ATHLETICS CENTRAL NORTH WEST
4 300 VAN DER WALT Zeney ATHLETICS GAUTENG NORTH
5 309 XEYI Rose ATHLETICS GAUTENG NORTH
6 280 PASHA Remoneilwe ATHLETICS GAUTENG NORTH
7 764 NGEMA Snethemba KWA-ZULU NATAL ATHLETICS
8 254 HANEKOM Natalie ATHLETICS GAUTENG NORTH

18 11:00 Heat 3 of 4 Women U20 (Junior) 100m
Lane Number Athlete Team
3 596 MONGWE Nikiwe CENTRAL GAUTENG ATHLETICS
4 544 JANSEN VAN RENSBURG Shere ATHLETICS VAAL TRIANGLE
5 799 VOSLOO Leonette LIMPOPO ATHLETICS
6 720 WAIT Saskia EASTERN PROVINCE ATHLETICS
7 841 KLAAS Zinam WESTERN PROVINCE
8 489 HUMAN Danelle ATHLETICS SOUTH WESTERN DISTRICTS

18 11:00 Heat 4 of 4 Women U20 (Junior) 100m
Lane Number Athlete Team
2 829 BYMAN Laure WESTERN PROVINCE
3 585 KGADIMA Prudence CENTRAL GAUTENG ATHLETICS
4 471 VAN DER MERWE Nicola ATHLETICS NORTH WEST NORTH
5 189 PATERSON Morgan ATHLETICS FREESTATE
6 137 MURRAY Toinette ATHLETICS CENTRAL NORTH WEST
7 20 JOHNSON Lara BOLAND ATHLETICS
8 26 LUDICK Gabriella BOLAND ATHLETICS

22 11:20 Heat 1 of 5 Men U20 (Junior) 100m
Lane Number Athlete Team
2 632 JOHNSON Jordan CENTRAL GAUTENG ATHLETICS
3 802 HARMSE Harmse LIMPOPO ATHLETICS
4 863 DAVIDS Luke WESTERN PROVINCE
5 439 MAKARINGE Lunga ATHLETICS MPUMALANGA
6 478 MOJE Phemelo ATHLETICS NORTH WEST NORTH
7 203 GASA Philelani ATHLETICS FREESTATE
8 161 KOK Jordan ATHLETICS CENTRAL NORTH WEST

22 11:20 Heat 2 of 5 Men U20 (Junior) 100m
Lane Number Athlete Team
2 626 DE KLERK Jonathan CENTRAL GAUTENG ATHLETICS
3 346 LEMAO Tshenolo ATHLETICS GAUTENG NORTH
4 369 NGOVENI Sammy ATHLETICS GAUTENG NORTH
5 445 MPINGA Nkosana ATHLETICS MPUMALANGA
6 73 FARMER Javier BOLAND ATHLETICS
7 394 VAN WYK Edwin ATHLETICS GAUTENG NORTH
8 205 HLONGWANE Mosuwe ATHLETICS FREESTATE

22 11:20 Heat 3 of 5 Men U20 (Junior) 100m
Lane Number Athlete Team
2 742 VAN STADEN Sherwin EASTERN PROVINCE ATHLETICS
3 475 JACOBS Altus ATHLETICS NORTH WEST NORTH
4 356 MIKAAL Mohamed ATHLETICS GAUTENG NORTH
5 448 NEL Kobus ATHLETICS MPUMALANGA
6 321 DEAN Tristen ATHLETICS GAUTENG NORTH
7 175 WALSH Liam ATHLETICS CENTRAL NORTH WEST
8 801 CLOETE Zandre LIMPOPO ATHLETICS

22 11:20 Heat 4 of 5 Men U20 (Junior) 100m
Lane Number Athlete Team
2 644 MANGOALE Kabelo CENTRAL GAUTENG ATHLETICS
3 804 MABOTSA Thato LIMPOPO ATHLETICS
4 357 MIYA Sifiso ATHLETICS GAUTENG NORTH
5 444 MPANZA Olwethu ATHLETICS MPUMALANGA
6 479 MEKHISE Ditiro ATHLETICS NORTH WEST NORTH
7 811 PRETORIUS Coenraad LIMPOPO ATHLETICS
8 62 BRUINTJIES Stuart BOLAND ATHLETICS

22 11:20 Heat 5 of 5 Men U20 (Junior) 100m
Lane Number Athlete Team
2 688 TOLBADI Sanele CENTRAL GAUTENG ATHLETICS
3 726 BULUMKO Ntuthu EASTERN PROVINCE ATHLETICS
4 571 SIZANI Aluncedo BORDER ATHLETICS
5 353 MASWAGANYI Phathutshedzo ATHLETICS GAUTENG NORTH
6 768 GAINES Mark KWA-ZULU NATAL ATHLETICS
7 473 DOUWIE Adricus ATHLETICS NORTH WEST NORTH
8 172 VAN DER MERWE Stefan ATHLETICS CENTRAL NORTH WEST

23 11:30 Round 1 of 2 Men U18 (Youth) HighJump
Lane Number Athlete Team
1 380 SELOANE Junior ATHLETICS GAUTENG NORTH
2 684 STRYDOM Victor CENTRAL GAUTENG ATHLETICS
3 150 BRITZ Andre ATHLETICS CENTRAL NORTH WEST
4 881 MUKIAPINI Gratias WESTERN PROVINCE
5 880 MONTSUMI Reece WESTERN PROVINCE
6 484 VAN DEN HEEVER Daniel ATHLETICS NORTH WEST NORTH
7 459 SIFUNDA Bandile ATHLETICS MPUMALANGA
8 560 WENHOLD Edric ATHLETICS VAAL TRIANGLE
9 374 NZOME Tanaka ATHLETICS GAUTENG NORTH
10 554 OLWAGE Karel ATHLETICS VAAL TRIANGLE

23 11:30 Round 2 of 2 Men U18 (Youth) HighJump
Lane Number Athlete Team
1 679 SELEBI Michael CENTRAL GAUTENG ATHLETICS
2 149 BLIGNAUT Jan ATHLETICS CENTRAL NORTH WEST
3 399 WILKEN Keanu ATHLETICS GAUTENG NORTH
4 378 RULSE Khalim ATHLETICS GAUTENG NORTH
5 741 VAN ROOYEN Anre EASTERN PROVINCE ATHLETICS
6 90 MONTSUMI Reece Nathan BOLAND ATHLETICS
7 104 RETIEF Andre BOLAND ATHLETICS
8 638 LOUWRENS Justin CENTRAL GAUTENG ATHLETICS
9 466 VENTER Nathan ATHLETICS MPUMALANGA

24 11:40 Heat 1 of 2 Men U20 (Junior) 400m Hurdles 91.4cm
Lane Number Athlete Team
1 697 GORA Lindokuhle CENTRAL GAUTENG ATHLETICS INDIVIDU
2 154 DU PREEZ Marthinus ATHLETICS CENTRAL NORTH WEST
3 97 PIETERSEN Liam BOLAND ATHLETICS
4 355 MAYO Adam ATHLETICS GAUTENG NORTH
5 387 SOKHWAKANA Zazini ATHLETICS GAUTENG NORTH
6 691 WILLIAMS Rozario CENTRAL GAUTENG ATHLETICS
7 677 SEANE Koketso CENTRAL GAUTENG ATHLETICS
8 552 MONENSI Bokang ATHLETICS VAAL TRIANGLE

24 11:40 Heat 2 of 2 Men U20 (Junior) 400m Hurdles 91.4cm
Lane Number Athlete Team
2 80 KENNEDY Adriaan BOLAND ATHLETICS
3 368 NGOBENI Khongelo ATHLETICS GAUTENG NORTH
4 324 DU PLESSIS Gerdus ATHLETICS GAUTENG NORTH
5 528 MFUNISELWA Sonwabise ATHLETICS TRANSKEI
6 82 LABUSHAGNE Ruan BOLAND ATHLETICS
7 443 MOUMAKWE Modise ATHLETICS MPUMALANGA
8 887 TANGO Aiden WESTERN PROVINCE

25 11:55 Heat 1 of 2 Men U18 (Youth) 400m Hurdles 84cm
Lane Number Athlete Team
1 696 DAVIES Dylan CENTRAL GAUTENG ATHLETICS INDIVIDU
2 816 WEYER Jan-hendrik LIMPOPO ATHLETICS
3 480 MONYAI Lebone ATHLETICS NORTH WEST NORTH
4 526 MAKHUBELA Julious ATHLETICS TRANSKEI
5 429 GELDENHUYS Wilco ATHLETICS MPUMALANGA
6 65 CUSTODIO Luciano BOLAND ATHLETICS
7 71 DOURIES Jayden BOLAND ATHLETICS
8 104 RETIEF Andre BOLAND ATHLETICS

25 11:55 Heat 2 of 2 Men U18 (Youth) 400m Hurdles 84cm
Lane Number Athlete Team
2 883 PETERSEN Nelash WESTERN PROVINCE
3 396 VENTER Christiaan ATHLETICS GAUTENG NORTH
4 556 RAMATHE Kgotso ATHLETICS VAAL TRIANGLE
5 325 ERASMUS Andre ATHLETICS GAUTENG NORTH
6 365 MULLER Gerhardt ATHLETICS GAUTENG NORTH
7 739 SMITH Damian EASTERN PROVINCE ATHLETICS
8 222 VAN DER MERWE Lian ATHLETICS FREESTATE

26 12:10 Heat 1 of 2 Women U20 (Junior) 400m Hurdles 76.2cm
Lane Number Athlete Team
3 796 DU PREEZ Alida LIMPOPO ATHLETICS
4 260 KOTZE Charmarie ATHLETICS GAUTENG NORTH
5 838 JOSEPH Rogail WESTERN PROVINCE
6 53 VAN SCHALKWYK Janke BOLAND ATHLETICS
7 597 MORAKE Gontse CENTRAL GAUTENG ATHLETICS

26 12:10 Heat 2 of 2 Women U20 (Junior) 400m Hurdles 76.2cm
Lane Number Athlete Team
3 28 MAHER Tatum BOLAND ATHLETICS
4 852 SYLVESTER Elitha WESTERN PROVINCE
5 266 LOOTS Marzaan ATHLETICS GAUTENG NORTH
6 583 HATTINGH Carla CENTRAL GAUTENG ATHLETICS

27 12:25 Heat 1 of 2 Women U18 (Youth) 400m Hurdles 76.2cm
Lane Number Athlete Team
3 820 DU TOIT Brenda NORTH WESTERN CAPE ATHLETICS
4 854 VAN DER LINDE Marga-rita WESTERN PROVINCE
5 235 BEZUIDENHOUT Chazel ATHLETICS GAUTENG NORTH
6 420 ROUX Chenelle ATHLETICS MPUMALANGA
7 708 MOOLMAN Tanielle EASTERN PROVINCE ATHLETICS

27 12:25 Heat 2 of 2 Women U18 (Youth) 400m Hurdles 76.2cm
Lane Number Athlete Team
3 13 GEUSTYN Rochelle BOLAND ATHLETICS
4 176 CLAASSEN Sue-mari ATHLETICS FREESTATE
5 798 REVELAS Lia LIMPOPO ATHLETICS
6 14 HEERINK VAN BREDA Alex BOLAND ATHLETICS

30 14:00 Semi Final 1 of 2 Women U18 (Youth) 100m
Lane Number Athlete Team
1 403 MOTAUNG Seithati ATHLETICS GAUTENG NORTH INDIVIDUAL
2 418 PIETERS Neo-leigh ATHLETICS MPUMALANGA
3 144 VAN STADEN Miandi ATHLETICS CENTRAL NORTH WEST
4 182 FOURIE Annemé ATHLETICS FREESTATE
5 250 EILERD Charlize ATHLETICS GAUTENG NORTH
6 794 BROWN Chinique LIMPOPO ATHLETICS
7 268 MABUSA Andile ATHLETICS GAUTENG NORTH
8 17 ISAACS Catlin BOLAND ATHLETICS

30 14:00 Semi Final 2 of 2 Women U18 (Youth) 100m
Lane Number Athlete Team
1 411 MAKOLA Refilwe ATHLETICS MPUMALANGA
2 839 JOSHUA Melanie WESTERN PROVINCE
3 283 RAMUKHUBATHI Rudzani ATHLETICS GAUTENG NORTH
4 273 MALINGA Nosipho ATHLETICS GAUTENG NORTH
5 259 JONKER Mariska ATHLETICS GAUTENG NORTH
6 302 VAN WYK Odette ATHLETICS GAUTENG NORTH
7 415 NEL Rhode ATHLETICS MPUMALANGA
8 577 DE WET Simone CENTRAL GAUTENG ATHLETICS

29 14:00 Final Women U20 (Junior) Polevault
Lane Number Athlete Team
1 56 VILJOEN Anje BOLAND ATHLETICS
2 31 MOOLMAN Erica BOLAND ATHLETICS
3 19 JANSE V RENSBURG Nicole BOLAND ATHLETICS

32 14:10 Semi Final 1 of 3 Men U18 (Youth) 100m
Lane Number Athlete Team
1 451 NKAMBULE Kwanele ATHLETICS MPUMALANGA
2 805 MENZIES Keegan LIMPOPO ATHLETICS
3 874 JOSIAS Jesse WESTERN PROVINCE
4 456 RICHARDSON Benji ATHLETICS MPUMALANGA
5 376 POTGIETER Eckhardt ATHLETICS GAUTENG NORTH
6 212 MOLEYANE Lucky ATHLETICS FREESTATE
7 96 PIETERSEN Celino BOLAND ATHLETICS
8 347 MABUNDA Mbhoni ATHLETICS GAUTENG NORTH

32 14:10 Semi Final 2 of 3 Men U18 (Youth) 100m
Lane Number Athlete Team
1 477 MATAU Dario ATHLETICS NORTH WEST NORTH
2 787 NKOSI Wandile KWA-ZULU NATAL ATHLETICS
3 675 REBOTILE Mohale CENTRAL GAUTENG ATHLETICS
4 332 GRAY Samuel ATHLETICS GAUTENG NORTH
5 504 GALANT Cohan ATHLETICS SOUTH WESTERN DISTRICTS
6 893 ZINN Kyle WESTERN PROVINCE
7 662 MVUYO Moss CENTRAL GAUTENG ATHLETICS
8 442 MONDLANE Junior ATHLETICS MPUMALANGA

32 14:10 Semi Final 3 of 3 Men U18 (Youth) 100m
Lane Number Athlete Team
1 63 BURGER Reece BOLAND ATHLETICS
2 513 MICHAELS Caston ATHLETICS SOUTH WESTERN DISTRICTS
3 91 MOSTERT Hugo BOLAND ATHLETICS
4 334 HLOHLO Thabang ATHLETICS GAUTENG NORTH
5 447 NDLOVU Vuyu ATHLETICS MPUMALANGA
6 687 TLHAPI Olebogeng CENTRAL GAUTENG ATHLETICS
7 476 JORDAAN Dylan ATHLETICS NORTH WEST NORTH
8 723 BARNARD Mondray EASTERN PROVINCE ATHLETICS

33 14:20 Semi Final 1 of 2 Women U20 (Junior) 100m
Lane Number Athlete Team
1 799 VOSLOO Leonette LIMPOPO ATHLETICS
2 254 HANEKOM Natalie ATHLETICS GAUTENG NORTH
3 137 MURRAY Toinette ATHLETICS CENTRAL NORTH WEST
4 276 MOFOMME Michelle ATHLETICS GAUTENG NORTH
5 471 VAN DER MERWE Nicola ATHLETICS NORTH WEST NORTH
6 280 PASHA Remoneilwe ATHLETICS GAUTENG NORTH
7 544 JANSEN VAN RENSBURG Shere ATHLETICS VAAL TRIANGLE
8 596 MONGWE Nikiwe CENTRAL GAUTENG ATHLETICS

33 14:20 Semi Final 2 of 2 Women U20 (Junior) 100m
Lane Number Athlete Team
1 264 LEGODI Karabo ATHLETICS GAUTENG NORTH
2 26 LUDICK Gabriella BOLAND ATHLETICS
3 309 XEYI Rose ATHLETICS GAUTENG NORTH
4 720 WAIT Saskia EASTERN PROVINCE ATHLETICS
5 300 VAN DER WALT Zeney ATHLETICS GAUTENG NORTH
6 795 DE JAGER Marcelle LIMPOPO ATHLETICS
7 20 JOHNSON Lara BOLAND ATHLETICS
8 263 KUBEKA Phindile ATHLETICS GAUTENG NORTH

34 14:30 Semi Final 1 of 3 Men U20 (Junior) 100m
Lane Number Athlete Team
1 688 TOLBADI Sanele CENTRAL GAUTENG ATHLETICS
2 473 DOUWIE Adricus ATHLETICS NORTH WEST NORTH
3 356 MIKAAL Mohamed ATHLETICS GAUTENG NORTH
4 768 GAINES Mark KWA-ZULU NATAL ATHLETICS
5 321 DEAN Tristen ATHLETICS GAUTENG NORTH
6 478 MOJE Phemelo ATHLETICS NORTH WEST NORTH
7 626 DE KLERK Jonathan CENTRAL GAUTENG ATHLETICS
8 62 BRUINTJIES Stuart BOLAND ATHLETICS

34 14:30 Semi Final 2 of 3 Men U20 (Junior) 100m
Lane Number Athlete Team
1 448 NEL Kobus ATHLETICS MPUMALANGA
2 439 MAKARINGE Lunga ATHLETICS MPUMALANGA
3 172 VAN DER MERWE Stefan ATHLETICS CENTRAL NORTH WEST
4 369 NGOVENI Sammy ATHLETICS GAUTENG NORTH
5 203 GASA Philelani ATHLETICS FREESTATE
6 726 BULUMKO Ntuthu EASTERN PROVINCE ATHLETICS
7 205 HLONGWANE Mosuwe ATHLETICS FREESTATE
8 742 VAN STADEN Sherwin EASTERN PROVINCE ATHLETICS

34 14:30 Semi Final 3 of 3 Men U20 (Junior) 100m
Lane Number Athlete Team
1 175 WALSH Liam ATHLETICS CENTRAL NORTH WEST
2 444 MPANZA Olwethu ATHLETICS MPUMALANGA
3 353 MASWAGANYI Phathutshedzo ATHLETICS GAUTENG NORTH
4 479 MEKHISE Ditiro ATHLETICS NORTH WEST NORTH
5 357 MIYA Sifiso ATHLETICS GAUTENG NORTH
6 863 DAVIDS Luke WESTERN PROVINCE
7 394 VAN WYK Edwin ATHLETICS GAUTENG NORTH
8 801 CLOETE Zandre LIMPOPO ATHLETICS

35 14:45 Final Men U20 (Junior) 3000m SteepleChase
Lane Number Athlete Team
1 164 MOREMI Olebogeng ATHLETICS CENTRAL NORTH WEST
2 170 TSHABALALA Nhlakanipho ATHLETICS CENTRAL NORTH WEST
3 659 MOTLOUNG Katleho CENTRAL GAUTENG ATHLETICS
4 792 XIMBA Lindokuhle KWA-ZULU NATAL ATHLETICS
5 310 BALOYI Ndzalo ATHLETICS GAUTENG NORTH
6 343 KOEKEMOER Travis ATHLETICS GAUTENG NORTH
7 778 MARIBE Tshiamo KWA-ZULU NATAL ATHLETICS
8 782 MKHWANZI Bongelani KWA-ZULU NATAL ATHLETICS
9 680 SEOPASENGWE Nicholas CENTRAL GAUTENG ATHLETICS
10 649 MAZALENI Siyabolelo CENTRAL GAUTENG ATHLETICS
11 327 FORESTER Matthew ATHLETICS GAUTENG NORTH
12 654 MHKWANAZI Banele CENTRAL GAUTENG ATHLETICS
13 523 NGAMTINI Siyambonga ATHLETICS TRANSKEI
14 108 SKITI Louyiso BOLAND ATHLETICS
15 886 STEWART Oliver WESTERN PROVINCE

36 15:05 Final Men U18 (Youth) 2000m SteepleChase
Lane Number Athlete Team
1 643 MANQINDI Ngcali CENTRAL GAUTENG ATHLETICS
2 381 SETSHOHO Thato ATHLETICS GAUTENG NORTH
3 70 DIEDERICKS Nolan Johan BOLAND ATHLETICS
4 650 MAZWI Asanda CENTRAL GAUTENG ATHLETICS
5 779 MASHILO Karabo KWA-ZULU NATAL ATHLETICS
6 505 JANSEN Renier ATHLETICS SOUTH WESTERN DISTRICTS
7 360 MOKHOTHU Siyabonga ATHLETICS GAUTENG NORTH
8 107 SAULS Romano BOLAND ATHLETICS
9 329 FUTHAMA Tshepo ATHLETICS GAUTENG NORTH
10 876 MACI Mbasa WESTERN PROVINCE
11 152 CALITZ Ruan ATHLETICS CENTRAL NORTH WEST
12 86 MARAIS Jannes BOLAND ATHLETICS
13 400 YEDWA Thato ATHLETICS GAUTENG NORTH
14 660 MOUTON Jean CENTRAL GAUTENG ATHLETICS
15 667 NTUNTWANA Tshepo CENTRAL GAUTENG ATHLETICS

37 15:20 Final Women U18 (Youth) 2000m SteepleChase
Lane Number Athlete Team
1 247 DE BEER Nerize ATHLETICS GAUTENG NORTH
2 594 MHLANGA Karabo CENTRAL GAUTENG ATHLETICS
3 572 BEZUIDENHOUT Macaela CENTRAL GAUTENG ATHLETICS
4 245 CURLEWIS Leshan ATHLETICS GAUTENG NORTH
5 262 KRUGER Izelle ATHLETICS GAUTENG NORTH
6 192 SNYMAN Lienke ATHLETICS FREESTATE
7 718 VAN TONDER Kay-leigh EASTERN PROVINCE ATHLETICS
8 234 BELL Kristy ATHLETICS GAUTENG NORTH
9 1 AFRICA Virgil-lee BOLAND ATHLETICS
10 600 OOSTHUIZEN Anri CENTRAL GAUTENG ATHLETICS
11 261 KRUGER Chanelle ATHLETICS GAUTENG NORTH
12 587 KUMILE Kenaleane CENTRAL GAUTENG ATHLETICS
13 181 ERASMUS ChanÉ ATHLETICS FREESTATE
14 713 SCHMIDT Kelly EASTERN PROVINCE ATHLETICS

39 15:30 Round 1 of 2 Women U18 (Youth) HighJump
Lane Number Athlete Team
1 722 WENTZEL Samantha EASTERN PROVINCE ATHLETICS
2 495 OLIVIER Carmien ATHLETICS SOUTH WESTERN DISTRICTS
3 619 WHITTINGTON Nicole CENTRAL GAUTENG ATHLETICS
4 612 SWAYDE Lessing CENTRAL GAUTENG ATHLETICS
5 270 MAKAMBA Zihle ATHLETICS GAUTENG NORTH
6 853 VAN DEIJL Liza WESTERN PROVINCE
7 8 BOTHA Hannah BOLAND ATHLETICS
8 147 VISSER Jeane ATHLETICS CENTRAL NORTH WEST

39 15:30 Round 2 of 2 Women U18 (Youth) HighJump
Lane Number Athlete Team
1 16 HORN Micaela BOLAND ATHLETICS
2 488 DU PLESSIS Carla ATHLETICS SOUTH WESTERN DISTRICTS
3 35 PRETORUIS Benitha BOLAND ATHLETICS
4 242 COETZEE Caelin ATHLETICS GAUTENG NORTH
5 540 ERASMUS Bianca ATHLETICS VAAL TRIANGLE
6 580 EICH Alara CENTRAL GAUTENG ATHLETICS
7 548 UMEH Favour ATHLETICS VAAL TRIANGLE
8 128 FOUCHE Karmen ATHLETICS CENTRAL NORTH WEST

41 15:35 Final Women U20 (Junior) 3000m SteepleChase
Lane Number Athlete Team
1 843 LUND Robin WESTERN PROVINCE
2 2 AFRICA Virnita BOLAND ATHLETICS
3 848 SCHLEHMEYER Caitelyn WESTERN PROVINCE
4 573 BOSMAN Casey CENTRAL GAUTENG ATHLETICS
5 588 MAKGOGA Lethabo CENTRAL GAUTENG ATHLETICS
6 43 SWANEPOEL Megan BOLAND ATHLETICS
7 37 SCHLEMEYER Caitlin BOLAND ATHLETICS
8 519 MAGIDIGIDI Tandazwa ATHLETICS TRANSKEI
9 292 STICKELS Isabel ATHLETICS GAUTENG NORTH

43 16:00 Final Women U18 (Youth) 5km Walk
Lane Number Athlete Team
1 758 KHUMALO Candy-girl KWA-ZULU NATAL ATHLETICS
2 277 NDLOVU Olwethu ATHLETICS GAUTENG NORTH
3 586 KHOLA Keitumetse CENTRAL GAUTENG ATHLETICS
4 282 RAMAKGOAKGOA Katlego ATHLETICS GAUTENG NORTH
5 34 PIETERSE Leone BOLAND ATHLETICS
6 895 ANDREWS Migshaan WESTERN PROVINCE INDIVIDUALS
7 4 BESTER Cara BOLAND ATHLETICS
8 832 GERTZE Alvida WESTERN PROVINCE
9 592 MATSHABA Malebogo CENTRAL GAUTENG ATHLETICS
10 186 HEYMANS Aluschka ATHLETICS FREESTATE
11 294 SWANEPOEL Marissa ATHLETICS GAUTENG NORTH
12 896 DAMON Carren WESTERN PROVINCE INDIVIDUALS

44 16:45 Final Men U20 (Junior) 400m Hurdles 91.4cm
Lane Number Athlete Team
1 887 TANGO Aiden WESTERN PROVINCE
2 355 MAYO Adam ATHLETICS GAUTENG NORTH
3 154 DU PREEZ Marthinus ATHLETICS CENTRAL NORTH WEST
4 324 DU PLESSIS Gerdus ATHLETICS GAUTENG NORTH
5 97 PIETERSEN Liam BOLAND ATHLETICS
6 387 SOKHWAKANA Zazini ATHLETICS GAUTENG NORTH
7 82 LABUSHAGNE Ruan BOLAND ATHLETICS
8 368 NGOBENI Khongelo ATHLETICS GAUTENG NORTH

45 16:55 Final Men U18 (Youth) 400m Hurdles 84cm
Lane Number Athlete Team
1 816 WEYER Jan-hendrik LIMPOPO ATHLETICS
2 480 MONYAI Lebone ATHLETICS NORTH WEST NORTH
3 365 MULLER Gerhardt ATHLETICS GAUTENG NORTH
4 65 CUSTODIO Luciano BOLAND ATHLETICS
5 325 ERASMUS Andre ATHLETICS GAUTENG NORTH
6 556 RAMATHE Kgotso ATHLETICS VAAL TRIANGLE
7 696 DAVIES Dylan CENTRAL GAUTENG ATHLETICS INDIVIDU
8 429 GELDENHUYS Wilco ATHLETICS MPUMALANGA

46 17:05 Final Women U20 (Junior) 400m Hurdles 76.2cm
Lane Number Athlete Team
1 28 MAHER Tatum BOLAND ATHLETICS
2 260 KOTZE Charmarie ATHLETICS GAUTENG NORTH
3 583 HATTINGH Carla CENTRAL GAUTENG ATHLETICS
4 266 LOOTS Marzaan ATHLETICS GAUTENG NORTH
5 597 MORAKE Gontse CENTRAL GAUTENG ATHLETICS
6 838 JOSEPH Rogail WESTERN PROVINCE
7 53 VAN SCHALKWYK Janke BOLAND ATHLETICS
8 852 SYLVESTER Elitha WESTERN PROVINCE

47 17:15 Final Women U18 (Youth) 400m Hurdles 76.2cm
Lane Number Athlete Team
1 13 GEUSTYN Rochelle BOLAND ATHLETICS
2 420 ROUX Chenelle ATHLETICS MPUMALANGA
3 14 HEERINK VAN BREDA Alex BOLAND ATHLETICS
4 176 CLAASSEN Sue-mari ATHLETICS FREESTATE
5 854 VAN DER LINDE Marga-rita WESTERN PROVINCE
6 235 BEZUIDENHOUT Chazel ATHLETICS GAUTENG NORTH
7 708 MOOLMAN Tanielle EASTERN PROVINCE ATHLETICS
8 820 DU TOIT Brenda NORTH WESTERN CAPE ATHLETICS

48 17:25 Final Women U18 (Youth) 100m
Lane Number Athlete Team
1 17 ISAACS Catlin BOLAND ATHLETICS
2 302 VAN WYK Odette ATHLETICS GAUTENG NORTH
3 182 FOURIE Annemé ATHLETICS FREESTATE
4 273 MALINGA Nosipho ATHLETICS GAUTENG NORTH
5 144 VAN STADEN Miandi ATHLETICS CENTRAL NORTH WEST
6 250 EILERD Charlize ATHLETICS GAUTENG NORTH
7 794 BROWN Chinique LIMPOPO ATHLETICS
8 259 JONKER Mariska ATHLETICS GAUTENG NORTH

49 17:30 Final Men U18 (Youth) 100m
Lane Number Athlete Team
1 347 MABUNDA Mbhoni ATHLETICS GAUTENG NORTH
2 212 MOLEYANE Lucky ATHLETICS FREESTATE
3 874 JOSIAS Jesse WESTERN PROVINCE
4 376 POTGIETER Eckhardt ATHLETICS GAUTENG NORTH
5 504 GALANT Cohan ATHLETICS SOUTH WESTERN DISTRICTS
6 334 HLOHLO Thabang ATHLETICS GAUTENG NORTH
7 662 MVUYO Moss CENTRAL GAUTENG ATHLETICS
8 447 NDLOVU Vuyu ATHLETICS MPUMALANGA

51 17:35 Final Women U20 (Junior) 100m
Lane Number Athlete Team
1 137 MURRAY Toinette ATHLETICS CENTRAL NORTH WEST
2 276 MOFOMME Michelle ATHLETICS GAUTENG NORTH
3 280 PASHA Remoneilwe ATHLETICS GAUTENG NORTH
4 471 VAN DER MERWE Nicola ATHLETICS NORTH WEST NORTH
5 309 XEYI Rose ATHLETICS GAUTENG NORTH
6 300 VAN DER WALT Zeney ATHLETICS GAUTENG NORTH
7 254 HANEKOM Natalie ATHLETICS GAUTENG NORTH
8 20 JOHNSON Lara BOLAND ATHLETICS

52 17:40 Final Men U20 (Junior) 100m
Lane Number Athlete Team
1 369 NGOVENI Sammy ATHLETICS GAUTENG NORTH
2 357 MIYA Sifiso ATHLETICS GAUTENG NORTH
3 863 DAVIDS Luke WESTERN PROVINCE
4 203 GASA Philelani ATHLETICS FREESTATE
5 353 MASWAGANYI Phathutshedzo ATHLETICS GAUTENG NORTH
6 768 GAINES Mark KWA-ZULU NATAL ATHLETICS
7 742 VAN STADEN Sherwin EASTERN PROVINCE ATHLETICS
8 321 DEAN Tristen ATHLETICS GAUTENG NORTH

53 17:50 Final Women U18 (Youth) 800m
Lane Number Athlete Team
1 286 SEHLABI Hlokonelo ATHLETICS GAUTENG NORTH
2 295 SWART Charne ATHLETICS GAUTENG NORTH
3 232 AUCAMP Johne ATHLETICS GAUTENG NORTH
4 517 HOBOLOSHE Aviwe ATHLETICS TRANSKEI
5 55 VILJOEN Anneken BOLAND ATHLETICS
6 238 BOTHA Kayla ATHLETICS GAUTENG NORTH
7 306 VISSER Michelle ATHLETICS GAUTENG NORTH
8 620 WITJENBURG Sandra CENTRAL GAUTENG ATHLETICS
9 249 DU PLESSIS Chanell ATHLETICS GAUTENG NORTH
10 574 BOTHA Shannon CENTRAL GAUTENG ATHLETICS

54 18:00 Final Men U18 (Youth) 800m
Lane Number Athlete Team
1 103 RAUTENBACH Aldo BOLAND ATHLETICS
2 315 CHOBA Abednico ATHLETICS GAUTENG NORTH
3 312 BLIGNAUT Juvan ATHLETICS GAUTENG NORTH
4 771 HADEBE Khethelo KWA-ZULU NATAL ATHLETICS
5 348 MADONSELA Karabo ATHLETICS GAUTENG NORTH
6 790 SOKHELA Zola KWA-ZULU NATAL ATHLETICS
7 627 DINGILE Happy CENTRAL GAUTENG ATHLETICS
8 323 DU PLESSIS Edmund ATHLETICS GAUTENG NORTH
9 210 MBOXWANA Gift ATHLETICS FREESTATE
10 728 DOMINGO Keanu EASTERN PROVINCE ATHLETICS

55 18:10 Final Women U20 (Junior) 800m
Lane Number Athlete Team
1 579 DUBE Fina CENTRAL GAUTENG ATHLETICS
2 754 DE WITT Luzaan KWA-ZULU NATAL ATHLETICS
3 248 DE BEER Jeanne ATHLETICS GAUTENG NORTH
4 298 VAN DER MERWE Jana ATHLETICS GAUTENG NORTH
5 287 SENOSI Keletso ATHLETICS GAUTENG NORTH
6 24 LOUW Nicole BOLAND ATHLETICS
7 257 JANSE VAN RENSBURG Janie ATHLETICS GAUTENG NORTH
8 125 BOON Rhode ATHLETICS CENTRAL NORTH WEST
9 406 COSSA Thembi ATHLETICS MPUMALANGA
10 710 MPHATI Lilitha EASTERN PROVINCE ATHLETICS

56 18:20 Final Men U20 (Junior) 800m
Lane Number Athlete Team
1 683 SILWANE Lucas CENTRAL GAUTENG ATHLETICS
2 784 MOLUTSI Mohlouwa Koos KWA-ZULU NATAL ATHLETICS
3 167 REITZMA Reinard ATHLETICS CENTRAL NORTH WEST
4 366 MWAGU Tshegofatso ATHLETICS GAUTENG NORTH
5 633 JONKER Gert CENTRAL GAUTENG ATHLETICS
6 389 SWART Christopher ATHLETICS GAUTENG NORTH
7 663 NDIMANDE Ntuthuko CENTRAL GAUTENG ATHLETICS
8 362 MOLOTSI Omphile ATHLETICS GAUTENG NORTH
9 457 SELEPE Thabang ATHLETICS MPUMALANGA
10 214 NDLOVU Nhloso ATHLETICS FREESTATE